Son Dakika
20 Mart 2018 Salı

Yenidoğan bebeğin göz,kulak ve ağız bakımı

Yeni doğan bir bebeğin göz bakımı,el bakımı ve ağız bakımı nasıl yapılır?

03 Kasım 2015 Salı, 21:15
yenidoğan bebek bakımı

Yenidoğan Bakımı

Yeni doğan bebeklerin bakımı da oldukça önemlidir. Bakımın düzenli olarak yapılması sağlığın risk altına girmemesi adına da oldukça önemlidir. Bu sebeple Yenidoğan Bakımı yapılması gerekir.

Göz Bakımı

Yenidoğan bebekler de göz çapaklanma durumları olabilmektedir. Böyle durumlarda yeni doğan bebekler de çapaklanmaların önüne geçebilmek adına nemli bir bez yardımı ile gözden çapağın alınması gerekir. Eğer çapaklanma geçmez ise mutlaka uzman bir doktora da başvurulması gerekir.

Kulak Bakımı

Kulak temizliğinde dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında ise kulak temizliği sırasında çok fazla yanlış yollara başvurulmaktadır. Sert cisimlerin kulak ile temas etmemesi gerekir. Aksi durumda ise istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalmakta mümkün bir durum olabilecektir. Kulak bakımı sırasında daha çok kulağın arka kısmı ve görülebilir yerlerinin temizlenmesi gerekir.

Ağız Bakımı

Bebeğin ağzı kısmında daha çok süt kalıntılarının kaldığını söyleyebiliriz. Bu tür süt kalıntılarının da en iyi şekilde temizlenmesi adına bir pamuk yardımı ile süt kalıntıları ortadan kolay bir şekilde kaldırılması ve ağız çevresi silinmelidir. Su odaklı bir bez ile ağız kısmı mutlaka temizlenmesi gerekir.

Bebeklerde ki kişisel bakım son derece önemlidir. Kişisel bakım bebekler de meydana gelebilecek olası risklerin de önlenmesine neden olurken daha sağlıklı bir yaşama adım atmasına yardımcı olacaktır. Her gün düzenli olarak bebeğin bakım kontrollerinin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz