Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Yağlı ciltler için bakım kremi önerileri

Yağlı cilt bakımında krem önerileri.Yağlı Cildi olanlar hangi kremleri kullanabilirler?

20 Eylül 2015 Pazar, 22:58
yağlı cilt bakımı

Yağlı cildi olanların cilt bakımında krem seçerken dikkat etmesi gerekiyor.Yağlı cilt bakımında krem seçerken dikkat edilecek en önemli hususların başında gözenekleri açıcı ve cildi kurutmayıcı kremler tercih edilmelidir.Özellikle son dönemde içerisinde kil bulunan kremler yağlı ciltlerin yağ oranını azaltıyor.Krem tercihi yaparken bu konuya dikkat edebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Krem Önerileri

Yağlı cilde sahip olan bay ve bayanlar kullanmış oldukları ürünlere de dikkat etmesi gerekiyor. Bu sayede yağlı cilt sorunlarından en kısa zaman dilimi içerisinde kurtulma şansına sahip olacaklar.  Yağlı cilde sahip kişiler krem seçerken cildi kurutmayacak, gözenekleri açan ve yağlandırma karşıtı kremleri kullanmaları gerekiyor. Yağlı ciltler için özel olarak tasarlanmış ve su bazlı olan ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemli olacaktır. Yves Rocher Artistry, Avene ve Clinique gibi ürünler yağı ciltlere karşı oldukça iyi gelen ürünler arasında yer alıyor.

Yağlı Ciltler İçin Krem Önerileri içerisinde son dönemde oldukça kullanılan kil içerikli ürünlerinde cildin yağ dengesini azalttığını söyleyebiliriz.Günlük yaşantımız içerisinde yağlı cildi olmasından şikayetçi olan kişiler daha çok bu tür su bazlı ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca yağın tüm dengesini azaltacak olan ürünlerin içerisine kil koyarak yağı azaltabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kremler kullanılarak hem cildin daha canlı olması hem de parlak görünmesi de kolay olacaktır. Cilde nemlendirici kullanmaz iseniz yağlanma ve ardından da sivilce oluşumu da önlenmiş olacaksınız. Yüzüne tonik uygulayacak kişiler için alkol oranımının da oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Nemlendirici krem alacak kişiler ürünlerin içeriğini kontrol etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde cildinizin daha fazla yağlanması gibi sorunlar yaşanabilecektir. Krem kullanımlarının yanı sıra günlük düzenli olarak yüzünüzü temizlemeniz ve bol su ile yıkamanız da cildinizin fazla yağlanmasına ve kurumasına önleyici etken olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz