Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt Bakımı nasıl yapılır? Yağlı ciltlerin en belirgin özelliği nedir? Yağlı ciltlerde oluşan sivilce ve aknelerin çözümü nedir?

17 Eylül 2015 Perşembe, 17:47
yağlı cilt bakımı nasıl yapılır

Yağlı ciltlerin en belirgin özelliği sivilce sorunun çok olmasıdır.Yağlı cilt bakımı sanılanın aksine kolaydır.Önemli olan cilt bakımının nasıl yapılacağını bilmek.Yağlı ciltleri olan kadınların günlük hayatta bolca su içmesi ve doğal yağ içermeyen maskeler kullanması öneriliyor.

Su tüketimi yağlı ciltlerin ph değerini dengeler.Suyun kimyasal yapısı yağları yakmaya yönelik bir özellik barındırır.Yağlı cildi olan bayanların bundan dolayı bolca su tüketmesi gerekiyor.

Yağlı ciltlerin en önemli özelliği sivilce ve akne oluşumlarının fazla olmasıdır.Sivilce sorununa kesin çözüm için Yüz sivilcelerini yok etmek için 2 tane kesin çözüm haberimize bakabilirsiniz.

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı cilde sahip kişiler de çoğu zaman sivilce oldukça fazla görülür. Yüzünde ki çıkan bu tür sivilce ve akne oluşumlarına dur demek için öncellikli yağlı cilde gereken bakımı yapması gerekir. Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır konusunda ki tüm merakınızı ufak ayrıntılar ile gideriyoruz.

Su Bazlı Nemlendiriciler Kullanın

Su bazlı nemlendiriciler kullanmanız cildin yağ dengesini ayarlaması açısından önemlidir. Bu sayede yağlı cilt problemleri ile karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

Bol Su Tüketin

Cildinizin yağ dengesini iyi bir şekilde ayarlamanız adına mutlaka bol su tüketmeniz gerekiyor. Bu sayede hem pürüzsüz bir cilde sahip olacak hem de cildin aşırı yağlanmasının önüne geçeceksiniz.

Yağlı Kremleri Tercih Etmeyin

Genelde yapılan en büyük hatalardan birisi de cildi zaten yağlı olan bireylerin ise yağlı ürünler kullanmasıdır. Bu konuda da çok az yağ içeren nemlendirici kremlerin uygulanması daha sağlıklı bir sonuca varmanız açısından önemli olacaktır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yumurtalı maske gibi doğal bakım maskelerini kullanarak yağlı cildinizi dengelemeniz son derece kolay olacaktır. Yumurtalı maskeyi hazırlayarak 15 dakika kadar yüzünüzde bekletmeniz ve ardından da soğuk suyla yıkamanız tüm sorunlarınızdan kolay bir şekilde kurtulmanıza da en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Yüzünüzün daha canlı ve yağsız görünmesi adına doğal cilt bakımlarının da son derece faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz