Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Tırnak Yeme Alışkanlığından kurtulmak için ebegümeci denediniz mi?

Tırnak Yeme Alışkanlığından kurtulmak için ebegümeci denediniz mi?.Her 10 kişiden birinde tırnak yeme rahatsızlığı bulunuyor.Peki Tırnak yemem alışkanlığından nasıl kurtulabiliriz?

19 Temmuz 2015 Pazar, 12:29
tırnak yeme

Tırnak Yeme Alışkanlığından kurtulmak için ebegümeci denediniz mi?.Her 10 kişiden birinde tırnak yeme rahatsızlığı bulunuyor.Peki Tırnak yemem alışkanlığından nasıl kurtulabiliriz?

Tırnak Yemem rahatsızlığı mideyi çok fazla rahatsız eder.Tırnak artıkları midede büyüyüp midenin delinmesine bile neden olabilir.Eğer sizinde tırnak yeme alışkanlığınız varsa ise bilirsiniz, tırnak yeme alışkanlığı  mideyi hayli huzursuz eder. Konunun Uzmanları tırnak yiyenlere mide rahatsızlığından kurtulmaları için bir yöntem olan ebegümeci çayını tavsiye ediyorlar . Ebegümeci bitkisi tırnak kırıntılarının vücuttan atılmasında etkili olduğu belirtiliyor.Hamile olan kadınlara önemli bir uyarı yapmak istiyoruz..Ebegümeci çayını siz kullanmayın..

Tırnak yeme alışkanlığı olanlara ebegümeci çayı tarifi:

Bir miktar suyu kaynatıp altını kapatalım içine ebegümeci bitkisini atalım ve 5 dakika altı kapalı olarak demlenmeye bırakalım. Daha sonra bu karışımı süzerek bardaklara dolduralım ve içelim.Süzdüğünüz bu  çaydan çocuklar 1 çay bardağı, yetişkinler ise 1 su bardağı içebilirler.

Tekrar etmekte fayda var Önemli: Şayet hamile iseniz ebegümeci çayını şüphesiz içmemelisiniz.
Tırnak yemem alışkanlığından kurtulmak için acı oje bir diğer yöntemdir.Çocuklarınızdan tırnak yemem alışkanlığı olanlara kızmamalısınız.Çocuğunuz elini her ağzına götürdüğünde ona kızmayın ve başka şeyler ile oyalamaya çalışmalısınız.Çocuğunuza bu durumlarda resim yaptırabilirsiniz mesela..Hepinize sağlıklı günler diliyorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz