Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Selülit sorunu ve tedavisi

Selülit nesir? Selülit sorunu ve çözümü nedir?

19 Eylül 2015 Cumartesi, 19:14
selülit masajı

Selülit sorununu kadınların yüzde 90’ı yaşar.Selülit baldır bölgesinde yağ toplanmasının adıdır.Selülit sorununun çözümü için bir çok yöntem bulunsa da bunlar içerisinde özellikle cerrahi müdahaleler en kesin sonucu veriyor.Cerrahi müdahalelerin yanında doğal ve bitkisel çözümler de denenebilir.Özellikle spor selülit sorununun ortadan kalkmasında önemli bir faktördür.Spor ile özellikle baldır bölgesini çalıştıran egzersiz ve sporlar selülit sorununa çözüm getirilebilir.

Selülit sorunu ve  tedavisi

Ülkemizde pek çok bayan selülit sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Vücudun belirli yerlerinde beliren selülitler kötü görünümlere sebebiyet verdiğinden dolayı bayanlarda ister istemez rahatsızlık duymaktadır. Her kadar doğal yöntemlere başvurularak selülit sorunlarından kurtulabilseniz bile en iyi çözüm yollarından birisinin cerrahi yöntemler olduğunu söyleyebiliriz. Genelde deri alt tabakasında bir yağlanma meydana gelmekte ve bölgesel selülit sorunları da ortaya çıkmaktadır.

Selülitten Nasıl Kurtuluruz?

Kadınların %90’nında görülen bu hastalığın önlenebilmesi için tek çarenin selülit tedavisi olduğunu söyleyebiliriz. Uzman cerrahlar tarafından sağlığa zarar verilmeyen ışınlarla, selülit sorunlarının ortadan kolay bir şekilde kalkması sağlanıyor. Aşırı alınan kilolar selülit oluşumunu da ister istemez tetiklediğinden dolayı mutlaka gerekli önlemlerinde en iyi şekilde alınması gerekmektedir. Selülit problemlerinin önlenmesi için ultrason, mezoterapi gibi çeşitli tedavi süreçlerinin kontrol altına alındığını ve tedavi sırasında kullanıldığını da söyleyebiliriz. Buna selülit ile ilgili tüm mücadeleleri yaparken diğer yandan da sağlığınızı riske atmamış olacaksınız.

Selülit sorunları kadınların en büyük can sıkıntılı konularıdır diyebiliriz. Mini etek giyemeyen ve vücudunu kapatmak zorunda kalan bayanlar için bu süreç oldukça zordur. Genelde vücudun yağlanmasından kaynaklı bir durum olduğundan dolayı en doğal çözümler ile selülit sorunlarınızı engellemeye başlayabilirsiniz. İntrapoterapi göbek, bacak, kalça gibi selülitlerin de yoğun olduğu alanlarda kullanılmaya başlanmaktadır. Bu sayede selülit sorunlarından kurtulmuş olacaksınız diyebiliriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz