Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Saçların hızlı uzaması için yapılması gerekenler nelerdir?

Saçların hızlı ve çabuk uzaması için yapılması gerekenler nelerdir? Saçlarımızı hızlı uzatmak için nasıl beslenmeliyiz? Saça bakımının hızlı saç uzamasına etkisi nedir?

13 Ağustos 2015 Perşembe, 21:59
hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenler

Kadınlarda saç bakımı çok önemlidir.Bir çok kadına uzun saç yakışmaktadır.Herhangi bir nedenden dolayı saçlarını kestirmek durumunda kalan kadınların,saçlarını çabuk uzatacak önerilerimiz ile derdine çare olmak için bu haberimizi yaptık.

Kadınların saçlarını çabuk uzatmak için bir çok doğal karışımdan felan bahsedilir çoğu kadın sitesinde.Sanıldığı gibi saçları öyle bir iki günde hızlıca uzatmanın imkanı yoktur onu baştan belirtelim.Kadın saçları yapılan araştırmalara göre ayda 1,5 cm kadar uzar.Saçların hızlı uzaması için aşağıda belirteceğimiz öneriler ile bu uzunluğu ayda 2 cm’ye kadar çıkarabilirsiniz. Daha fazlasını iddia edenler bilimsel konuşmamaktadır.

Saçların hızlı uzaması için yapılması gerekenler nelerdir?

Kadınların saçlarını hızlı bir şekilde uzatmak için dikkat edeceğimiz hususların başında beslenme ve saç sağlığı gelmektedir.Saçların hızlı uzaması için yapılması gereken hususların başında saç sağlığı gelmektedir.Sağlık bir saça sahip olmak her zaman saçların daha hızlı uzamasına neden olur.Saçların hızlı ve çabuk uzaması için saç bakımımıza özen göstermeli onun temizliğine dikkat etmeliyiz.

Saçların çabucak ve hızlı uzaması için yapılaması gereken ikinci önemli husus ise kendi beslenme şeklimizdir.Saçların hızlı uzaması için bolca proteine,vitamine ve minarele ihtiyacı vardır.Saçları hızlı uzatmak için ayrıca A,C,E ve B vitaminleri almakta gerekir.

Uzun saçlar için Saçlarınızı ve kendinizi nasıl beslediğiniz önemli

Saçlarınızı ne şekilde beslediğiniz ve sizlerin doğru beslenmesi saçlarınızın uzaması konusunda oldukça önemlidir. Sizlerin faydalı besinler ile beslenmeniz durumunda saç köklerinize etki eden vitaminler, saçlarınızın çabuk uzamasına yardımcı olacaktır. Yetersiz beslenme durumu saçların kırılması, saç renginin değişmesi ve saçlarınızın yıpranmasına yol açacaktır. Kadınların doğru beslenmesi, doğru vitaminler içeren besinler tüketmesi ve saç bakımlarını doğru şekilde yapması saçlarının kısa zamanda daha hızlı uzayacağı anlamına gelmektedir.

Saç kırıkları hızlı saç uzamasını etkiler

Saçların hızlı uzaması için yapılması gereken iki önemli husus açıkladık.Saçların hızlı uzaması için yapılması gereken hususların başında doğru ve sağlıklı beslenme bulunuyor.Saçlarımızın hızlı uzamasını engelleyen bir önemli faktörde saç kırıkları.

Saç Bakımından bahsederken saç kırıklarının da zamanında alınması konusuna değinmek istedik.Saç kırıklarını gördüğünüz an almanız gerekir.

Bunun yanı sıra uzmanların tavsiyeleri ile eczanelerde satılan bitkisel kürleri saçlarınızın uzaması için kullanabilirsiniz. Bu kürleri uzmanlar sizlerin saç derinize göre karar vermesi gerekmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz