Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Saç Kabarması neden olur ve nasıl önlenir?

Saç kabarmasının nedenleri nedir? Saç Kabarmasına nasıl engel olunur? Saç Kabarması sorunu ve çözüm yolları bu haberimizde.

13 Ağustos 2015 Perşembe, 13:31
saç kabarması sorunu ve çözüm yolları

Saç Kabarması bir çok kadının yaşadığı problemdir.Saç kabarması problemi aslında nedenini iyi bilinirse nasıl önleneceği de kolayca kavranacak bir problem.Bu makalemizde saç kabarmasının nedenleri ile saç kabarmasını nasıl önleyebileceğimiz konusunda sizlere bir kaç ufak ip ucu vereceğiz.

Saç Kabarmaları aslında saçımızdaki ph asit baz değerinden kaynaklanmaktadır.Günlük hayatta kullandığımız saç düzleştiricileri ve fön kullanımının fazlalığından kaynaklanmaktadır.

Kadınlar gün içerisinde bakımlarını tam anlamıyla yapmadan dışarıya asla çıkmazlar. Makyaj, saç, yüz ve el-cilt bakımları bu işlemelerin başında gelmektedir. Bakım hazırlığına ilk başta duş ile başlanılır sonra saçlarının kabarması onlar için gün içerisinde başlarına gelebilecek en kötü durumların başında gelmektedir. Kadınlar saçlarının kabarmasını farklı nedenlere bağlamasına rağmen; kuruluk, yetersiz beslenme ve çok fazla kurutma makinesi karşısında kalmış olmaları aslında saç kabarmasına neden olmaktadır. Kadınlar duş sonrasında ıslak saçlarını kurutma ve maşa ile şekillendirmeye çalışmadıklarında saçlarımızın kabarmadığını görebiliriz. Bununla birlikte birkaç önemli not ile saçlarınızın kabarmamasına  yardımcı olmaya çalışacağız.

Duşa girmeden önce saçlarınıza sıcak yağ bakımı yaptığınız zaman hem daha kolay şekil almasına ve kabarmamasına yardımcı olabilirsiniz. Sizler saç bakımını evde yapacağınız için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Yağ bakımını düzenli olarak haftada 1 kez yapabilirsiniz.

Saç Kabarmalarının en büyük nedenleri arasında saç maşası ve fön gelmektedir

Daha önce bahsetmiş olduğumuz gibi saç maşası, fön makinesi ve saç kurutma aletlerini en düşük ısı derecesinde kullanmaya çalışmalısınız. Saçlarınızın sürekli olarak kabarması problemi ile karşılaştığınız zaman bir süre bu aletleri kullanmaya ara vermelisiniz.

Saçlarınıza yağ bakımı yapın ve sirkeli su kullanın!

Saçlarınızı yağ bakımı yanı sıra ara sıra sirkeli su ile durulayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın pH değerini dengeleyecek ve saç tellerinizin eskisinden daha güçlü olmasını sağlayacaksınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz