Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Makyaj yapmanın ipuçları

Makyaj nasıl yapılır?

29 Ekim 2015 Perşembe, 20:41
makyaj yapmanın ipuçları

Makyaj Yapmanın İpuçları

Yüzü güzelleştiren ve kapatılması gereken lekeleri de en ince ayrıntısına kadar kapatmaya yardımcı olan makyaj, doğru yapıldığı vakit ortaya daha doğal ve güzel görünümlerde çıkartabilecektir. Her ne kadar makyaj ciltte ki lekeler örtmeye yardımcı olsa da yanlış yapıldığı vakit ise yüzün daha kötü görünmesine neden olmaktadır.

Makyaj aşamasında ilk olarak fondöten ve pudra sürülme aşamasından başlanılması gerekmektedir. Ardından ise fondöten ve pudrayı yüze iyi bir şekilde yedirilmesinin ardından da mutlaka takma kirpik takılmalı ve üzerinden rimel ile geçilmelidir. Göz kalemini gözün iç kısmına çekmeye başlayarak bakışlarınızı etkileyici yapmanızda son derece kolay olacaktır. Ardından ise açık renk tonlarında sıcak renklerin hâkim olduğu far kullanılarak gözlerde ki sadeliğin ortaya çıkması da sağlanmalıdır. Bu sayede makyajınızda aramış olduğunuz kusursuzlukta kısa zaman dilimi içerisinde ortaya çıkacaktır. Makyaj Yapmanın İpuçları oldukça kolaydır. Doğru makyaj teknikleri uygulanıldığı vakit daha güzel görünmek içten bile değildir. Makyajı doğru yapmak dergi karıştırmanız ile öğrenilmemektedir. Yüzde sürekli olarak makyajın nasıl yapılması gerektiği konusunda denemeler yapmak daha güzel makyajın da ortaya çıkmasına en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Tüm bunlar için artık sizlerde harekete geçerek yüzünüzü daha bebeksi görünüme de dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Dudaklarınızı da dolgunlaştırmak adına mutlaka açık renkli dudak kalemi, dudak çevresine sürülmeye başlanmalıdır.  Bu sayede ortaya daha güzel görünümler çıkmış olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz