Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Kadınların gebelikte psikolojik durumları nasıl olur?

Kadınların gebelikte psikolojik durumları nasıl olur?,Kadınlar hamile iken ne düşünürler?,Kadınların gebelikteki psikolojik durumları bebeği etkiler mi?,Gebe kadınlara nasıl davranılmalıdır?,Hamile kadın psikolojisi ve bebeğe etkisi nedir?

09 Ağustos 2015 Pazar, 11:09
hamile

Kadınların gebelikte psikolojik durumları nasıl olur?,Kadınlar hamile iken ne düşünürler?,Kadınların gebelikteki psikolojik durumları bebeği etkiler mi?,Gebe kadınlara nasıl davranılmalıdır?,Hamile kadın psikolojisi ve bebeğe etkisi nedir?

Sevgili anne adayları,dünyanın en mükemmel en doğa harikası durumu hamile olmak ve bebeği dünyaya getirmek.Kadınların belkide en kutsal görevlerinden bir tanesi belkide hamile olmak ve insan ırkının varlığını devam ettirebilmesi için doğum yapmak..

Kadınların hamile iken bir takım davranışları değişir.Kadınlar hamile iken daha hassas,daha duygusal veya daha sinirli olabilirler.Özellikle ilk doğumunu yapacak olan kadınlarda bu tür davranışlar daha belirgin iken,diğer doğumlarda kadınlar artık daha deneyimli oldukları için psikolojilerini daha sağlam kontrol ederler.

Kadınların gebelikte psikolojik durumları nasıl olur?

KADINLARIN GEBELİKTE PSİKOLOJİK DURUMLARI

Kadınların gebelikte psikolojik durumlarını olumsuz etkilerden korumak için başlangıçta baba adaylarına düşen görev ve fedakârlık çok büyüktür. Anne adayının gebeliğe hazır olan bir beyin ve beden psikolojiyle bu sorumluluğu üstlenmesi ve bu konuda da kendini geliştirerek hazırlaması şarttır. Kimi anne adayları bu durumdan bedensel ve psikolojik olarak çok olumsuz etkilenmese de kimi anne adayları ise ruhsal ve bedensel olarak tam bir çöküntü yaşayacak hale gelmektedirler.

Kadınların gebelikte psikolojik durumları kontrol halinde tutulmalı ve hatta gerek görüldüğünde uzman desteği alınmalıdır. Gebelik dönemi öncesi psikolojik durum gebelik sonrasında da lohusalık denen zor bir dönemle devam eder. Bebeğinizin ve sizin ruhsal durumunuz gebeliğinizin huzurlu ve rahat bir şekilde geçirmenize bağlıdır. Ayrıca dengeli ve sağlıklı beslenme de bu şartlarda sizin mutlu olmanızı ve huzurlu bir süreç geçirmenizi sağlar.

Kadın psikolojisinde zorlu ve sıkıntılı süreçlerden biri olan gebelik, planlı ve huzurlu geçirildiğinde kadınların unutamayacakları heyecan ve mutluluk veren bir süreçtir. Anne adayları ilk gebeliklerinde çok kaygılı ve heyecanlı olsalar da genellikle iki ve daha sonraki gebeliklerde daha sakin ve profesyonel olarak bu dönemi geçirirler. Bu şekilde anne olma fikrinin heyecanı ve endişesi aşılmış ve anneliğin tecrübesi ile gebelik sağlıklı bir dönem geçirmiş olur. Kadınların gebelikte psikolojik durumları hassasiyet gerektirir ve gebelikte bayanlar ayrıca özen ve ilgi isterler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz