Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Kadınlarda aldatılma psikolojisi

Kadınlar neden aldatıldığını düşünür?Kendini çekici bulmayan,eskisi gibi ilgi görmediğini düşünen kadınlar aldatıldığını düşünebilir.Bu durum onları aldatılma psikolojisinin tam ortasına iter.

06 Ağustos 2015 Perşembe, 08:45
aldatma,kadın psikolojisi

Kadınlar neden aldatıldığını düşünür?Kendini çekici bulmayan,eskisi gibi ilgi görmediğini düşünen kadınlar aldatıldığını düşünebilir.Bu durum onları aldatılma psikolojisinin tam ortasına iter.

Bireyin monoton bir hayata başlaması yeni arayışlara neden olabilir.İlgisizlik beğenilmeme veya tatmin konusunda eksiklikler yaşayan kişiler yeni arkadaşlara yeni ortamlara yönelirler.Bireylerin bu yeni arkadaş veya yeni ortamlarına ayak uydurma çabaları gözle görülür fiziksel ve davranışsal değişikliklere neden olur.Bu zamanlarda partnerinizle yeterince ilgilenmez iseniz onun yanında olmazsanız ilişkilerinizde bazı problemler yaşayabilirsiniz.

KADINLARDA ALDATILMA PSİKOLOJİSİ

Kadınlarda aldatılma psikolojisi bir ilişkiye yeni başlanıldığı zamanlar ve ilk aşık oldukları günlerde değil de, ilişkinin uzun sürdüğü ve evliliğin artık bir yaşam şekli haline geldiği anlar da,ilişkilerin monotonlaştığı zamanlarda kadınların erkeklerin sıkça başına gelen aldatılma ya da aldatma eylemi meydana gelmektedir.

Kadın ve erkeğin sosyal yaşantılarında benimsenmek, beğenilmek ve sevilmek hoşlarına giden konulardır ve bu kavramlar bireylerin tatmin olmasını sağlayan kavramlardır. Kişi bir ortamda sevilmediğini değer görmediğini hissettiğinde fark edilmek ve kendini ön plana çıkarabilmek için başka birilerinin kendisine değer vermesini sağlar ve bu nedenle farklı mekanlarda ve farklı ortamlarda bulunarak kendine yeni bir ortam hazırlar.

Yeni arayışlara yönelen bireyler bu zamanlarda partnerlerini ihmal edebilirler.Yeni bir Sosyal çevre,yeni arkadaş arayışları sırasında kadın ya da erkek partnerinin isteklerine cevap vermeli ve onu özel hissettirmeye çalışmalıdır.

Yeni yönelimler çok önemli işaretleri de beraberinde sunmaktadır.Zaman zaman hepimiz bulunduğumuz çevreden sıkılıyor,arkadaş gruplarından sıkılıyoruz.Bu eşimizi aldatacağımız anlamına gelmemeli.Aslında monotonlaşan hayat tarzımıza yeni arkadaşlar ve yeni uğraşlar renk katacaktır.

Kadınlar en çok bu yeni arayışlar ve yeni yaşam şeklinin oluşmaya başladı zamanlarda aldatıldığını hissederler. Kadınlarda aldatılma psikolojisi böyle bir durumda ortaya çıkar ve partnerine daha az ilgili davranmalarına neden olur.Bu durumdaki kişiler ilgisizlikten partnerini daha fazla ihmal etmeye ve onları kaybetmeye neden olabilir. Kadınlarda aldatılma psikolojisi bu duyguya sahip bir kadının kendini yetersiz ilgi çekmeyen ve beğenilmeyen biri olduğunu düşünmeye zorlar.Haksızlığa uğradığını düşünen kadın öfkeli ve hırçın bir şekilde bir evlilik ya da hayat yaşamak zorunda kalır ya da terk eder. Bu durumdaki kadınların Psikolojik olarak muhakkak bir destek alması gerekir. Aksi takdirde içine kapanık psikolojisi bozuk olarak yaşam süreceğinden depresyonlu stresli bir hayat yaşamaya başlayabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz