Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Hamilelikte yoğurdun faydaları nelerdir?

Hamilelikte yoğurdun faydaları nelerdir?

27 Ekim 2013 Pazar, 20:52
hamile

Anneler hamilelik döneminde çocuğunuza ve kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik yoğurt yemek.Uzmanlar yoğurdun hayatın her döneminde tüketilmesi gereken temel besin maddelerinden biri olduğu konusunda hemfikirler.Hele hamilelikte tüketilmesi gereken en önemli madde olarak yoğurt karşımıza çıkıyor.Neden mi?

Neden yoğurt?

Yoğurt içinde barındırdığı protein ve kalsiyum açısından kemik gelişimine en faydalı yiyecek konumunda.Kadınların kemik erimesine birebir ilaç yoğurt.Anne karnındaki fetus’un kemik ve diş köklerinin oluşmasında yoğurdun yerini hiç bir doğal ürün alamıyor.

Bebeklerde kafatası ve iskelet gelişimin en önemli olduğu özellikle gebeliğin 3.ayında vücudun ihtiyacı olan kalsiyumu yoğurttan alabilirsiniz.Şimdiye kadar fazla yoğurt tüketmenin hiç bir yan etkisi bulunamadı.Bunun anlamı bolca yoğurt tüketebilirsiniz oluyor.

Hamileliğin 3.ayında karındaki bebeğin iskelet gelişimin hızlandığı evrede eğer vücuda gereken kalsiyum alınmaz ise bebek annedeki kalsiyumu tüketir ve kemik erimesi olarak bilinen osteoropoz sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Kalsiyum ayrıca vücutta kemik oluşumunun yanında kas gelişimi,kalp ve sinir sistemlerinin işlevlerini yerine getirme görevine de yardımcı oluyor.

kadın

Yoğurdun Başka faydaları var mıdır?

Yoğurdun faydaları sadece kalsiyum için bile yense kafidir.Ancak yoğurdun başka hastalıklara da iyi geldiği biliniyor.Astım,Bağırsak kanseri,Diş çürümelerinin önlenmesi,yüksek tansiyonun engellenmesi,böbrek taşının oluşumunun engellenmesine yardımcı olduğu bilimsel olarak ispatlanmış durumda.

Özellikle sabah kahvaltısı esnasında bolca yoğurt tüketmek gerekiyor.Çünkü yoğurt sindirimi güçlendirerek bağırsakların çalışmasını sağlıyor.Bu sayede hamilelerin yaşamış olduğu kabızlık sorununu da bu şekilde giderebilirsiniz.Yoğun bağırsakların işlevlerini düzelttiğini ve bağırsaklarda biriken zararlı mikroplarını temizlediğini de unutmayın.

Kendinizin beslenme uzmanı olun ve yoğurdun faydalarını unutmayın sadece hamilelikte değil hayatınızın her evresinde yoğurt tüketin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz