Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Göz kalemi kullanırken dikkat edilecek hususlar

Göz kalemi nasıl kullanılır? Göz kalemi kullanırken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Göz kalemi kullanmanın inceliklerini bu haberimizde sizler için araştırdık.

22 Aralık 2013 Pazar, 16:05
kadın

Göz kalemi nasıl kullanılır? Göz kalemi kullanırken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Göz kalemi kullanmanın inceliklerini bu haberimizde sizler için araştırdık.
Kadınların güzellik malzemeleri içerisinde en çok kullandıkları ürünlerin başında göz kalemleri geliyor.Göz Makyajı çok önemli.Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilmek için göz kalemini çok iyi kullanmanız gerekiyor.Çoğu zaman Göz kalemi tek başına gözleriniz i vurgulamak ve güzel bir görünüm kazanmak için yeterlidir.
Göz kalemi ile küçük gözlerin daha belirgin ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.Göz kalemlerini doğru kullanarak yine göz kalemi ile göz etrafında şekil bozukluklarını da giderebilirsiniz.
Göz kalemini kullanmanın en büyük faydası kirpiklerinizin arka plana çekilerek  gözlerinizin ön plana çıkarılmasıdır.

Göz kalemi kullanırken birtakım inceliklere dikkat etmek zorundasınız

Kirpik diplerine çekilen göz kalemi ince olmalıdır.Kirpik diplerine çekilen kalemde herhangi bir dalgalanma yapılmamalıdır.Bu ince çizginin düz olduğundan emin olduktan sonra bu çizgileri isterseniz kalınlaştırabilirsiniz .

Göz kalemini çektiğiniz  bölgeyi genişletebilirsiniz.Göz kalemiyle çekilen çizgiyi gözün iç kısmından dışına doğru sürmeniz ve kirpiklerinize olabildiğince yakın olarak çekmeniz önemlidir

Hangi renk göz kalemi?

Göz kalemi kullanırken hangi hangi renkleri dikkat edeceğinizi hangi rengin ne anlam ifade ettiğini şöyle sıralayabiliriz:

Açık mavi ve beyaz daha irigözlere sahip olabilmek için gerekli iken yeşil ise daha çekici bakışlara sebep olur.Siyah göz kalemi esmer bayanlar ve siyah saçlı kişiler için kullanılabilir.

Kahverengi grinin tonlarını ise kumral ve açık tenli bayanlar tercih edebilirler.

Siyah kalem uyguladıktan sonra elinizle veya bir pamuk yardımıyla hafifçe dağıtmayı unutmayın bu şekilde daha bulur ve çekici gözler elde edebilirsiniz.

Göz kalemi çekerken bunları yapmayın

Çektiğiniz göz kalemi çizgisi ile kirpik arasında kesinlikle boşluk bırakmayın.Çekmiş olduğunuz çizgi gözün kuyruğunda son bulmalı dışa doğru uzanmamalıdır.Göz kalemi gözünüzün köşesine doğru uzatılmalı ve göz makyajını gölgede bırakacak kadar belirgin olmamalıdır eğer gözleriniz küçük ya da birbirine yakın duruyorsa göz kalemi asla akalin çizgi şeklinde uygulanmamalıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz