Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Ev temizliğinde bazı öneriler-işinizi kolaylaştırıcı tüyolar

Ev temizliği nasıl yapılır.Kadınlara ev temizliğinde bazı öneriler ile işlerini kolaylaştıracak tüyoları bu makalemizde bulabilirsiniz.

22 Ağustos 2015 Cumartesi, 09:47
ev temizliği önerileri

Ev içerisindeki dekorasyonların kendini daha iyi gösterebilmesi için temizlikleri de önemlidir.Bizi en çok yoran temizlik büyük temizlikler değil aksine küçük temizliklerdir.Ev dekorasyonu temizliğinde kadınlar en çok küçük eşyaları temizlerken zorlanıyorlar.Bu gün size birkaç tane küçük dekorasyon malzemelerini temizleme ipucu vereceğiz.Ev temizliğinde bazı öneriler-işinizi kolaylaştırıcı tüyoları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Bu gün size Koltuklar nasıl temizlenir?,elbise üzerindeki etiket izleri nasıl temizlenir?,kahve lekesi nasıl temizlenir?,cam kırıkları çabucak nasıl toplanır? sorularının cevaplarını vereceğiz.

Ev eş yalarını temizlerken en çok zorlandıklarımız küçük eşyalar veya küçük lekeler oluyor.Ev temizliğinde bazı öneriler-işinizi kolaylaştırıcı tüyolar bu lekelerin çıkarılmasında işinizi kolaylaştıracaktır.Şimdi size küçük lekelerin temizliğinde kullanabileceğiniz bir kaç ipucu verelim..

1- Koltuklar nasıl temizlenir?

Koltuk temizliklerinde elektrikli süpürge kullanımı çok yaygın ancak yüzde yüz başarılı bir yöntem değildir.Koltuk temizliğinde size bir sopa ve nemli bez yeter.Koltuğunuzun üzerine nemli bezi serdikten sonra sopa ile koltuğunuza vurun.Koltuğunuzdaki tozlar havalanamadan nemli beze takılacaktır.

koltuk temizliği nasıl yapılır

2-Elbise yada eşyalardaki etiket izleri nasıl temizlenir?

Eşyalarınızın veya kıyafetlerinizin üzerindeki etiketleri çıkarmayı biliyor musunuz?Etiketleri hızlıca çıkarmanız buralarda etiket izlerinin kalmasına neden olacaktır.Elbise veya eşyaların üzerindeki etiket parçalarını biraz yağ sürerek rahatça çıkarabilirsiniz.

Etiket izlerinin tamamen ortadan kaldırılması için sıcak buhar yöntemi.Çıkmayan yada izi kalmış etiket izleri için sıcak buhar uygulaması işinizi görecektir.

3- Kahve lekesi nasıl temizlenir?

Kahve lekesi ile nasıl mücadele edilir? En çok sevdiğiniz kıyafetin üzerine yada koltukların üzerine kahve mi döküldü? Hemen kahve dökülen yere buzlu su döküp biraz gliserin alın ve kahve dökülen yeri çitileyerek yıkamaya başlayın.Kahve lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.

4-Cam kırıklarına dikkat edin

Evin herhangi bir köşesinde kırılan cam parçalarının temizliğinde elektrikli süpürge kullanın.Cam kırıklarının tamamen yüzeyden silinmesi için elektrikli süpürgenin ardından muhakkak ıslak bir bez ile cam kırılan bölgeyi silin.

5-Mutfak temizliği önerileri

Mutfak temizliği nasıl yapılmalıdır? Mutfak temizliği yapmadan önce mutfağımızın dağınık olmaması eşyaların yerli yerinde olması önemlidir.Bu size rahat bir hareket alanı sağlayacaktır.Mutfak temizliğinde bez ve deterjan seçimi en önemli noktadır.Deterjanın kalitesi mikropların ve bakterilerin ortadan kaldırılması için önemli iken,temizlik bezi seçimi de bu deterjanın temizlenen yüzeye iyice yedirilmesi için önemlidir.Mutfak temizliğiniz bittiği andan itibaren temizlik süngerinizi ve bezinizi muhakkak kurulayıp bırakınız.

Mutfak tezgahı temizliği nasıl yapılmalıdır?

Mutfak tezgahı ve lavabo bakterilerin en çok bulunacağı bölümlerden biridir.Buralarda biriken yemek artıkları sizlerin temizlik yapmasını zorlaştıracaktır.Mutfakta en çok temizlenmesi gereken ve düzenli temizlenmesi gereken bölümlerin başında tezgah gelmektedir.Bu bölümlerin temizliğinde özellikle musluk temizliğinde çelik parlatıcıları kullanılmalıdır.

Tezgah ve musluk temizliğinde yine temizlik deterjanı kullanmanız gerekmektedir.

Fırın ve ocakların temizliği nasıl yapılır?

Mutfağımızın en fazla yağlanan araçlarının başında fırınlar ve ocaklar gelmektedir.Fırın ve ocak temizliğinde muhakkak bir yağ çözücü kullanmanız gerekiyor.Fırın ve ocak temizliğinde yağ çözücü ürünlerin yanında muhakkak krem temizleyicilerde kullanılmalıdır.

Fırın tepsilerini sıcak suda yıkayıp yağ çözücü ile silmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Buzdolabı temizliği nasıl yapılır?

Buzdolabı temizliği mutfak temizliğinin en önemli parçalarından biridir.Buzdolabınızdaki ürünlerin paketlenmiş olaması kokuların birbirine karışmasını engelleyeceği için temizliğinizi de kolaylaştıracaktır.Buzdolapları düzenli olarak ıslak bir bez ile silinerek temizlenmelidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz