Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Erkekleri elde tutmanın 11 yolu

Aşk ilişkilerinde erkeği elde etmekten daha önemli olan erkeği elde tutabilmektir.Erkekler nasıl elde tutulur? Erkekleri elde tutmanın 11 altın yolunu psikologlar açıkladı.

21 Ağustos 2015 Cuma, 14:10
erkekleri elde tutumanın yolları

Bir ilişkide erkeler nasıl elde tutulur.İlişkinin sürekliliğinin kazanılması için kadınların partnerlerine karşı yapması gereken bir takım davranışlar mevcuttur.Erkekler kadınların bir takım sahiplenme güdüsünden kaynaklı davranışlarından dolayı ilişkiyi bitirebilmektedirler.

Kadın erkek ilişkilerinde belkide en çok yaşanan problemlerden biri de erkeği elde tutma sorunudur.Uzman psikologlara göre Erkekleri elde tutmanın 11 altın yolu var.Erkekleri elde tutmak için kadınların yaptığı en çok yanlışlar nelerdir?

Aşk ilişkileri için erkekleri elde tutmanın 11 altın yolunu uzman psikologlar şu şekilde açıklıyor.Kadın erkek ilişkilerinde önemli olan erkeği elde etmek değil erkekleri elde tutmaktır.Hoşlandığınız erkek en başta size ulaşılamaz bir hayal gibi gelse de,kadın hünerini kullanıp onu elde tutmayı başarabilir.Erkekleri elde etmekten daha önemli olanı ise erkekleri elde tutmaktır.

Kadın erkeği elde ettiği nadan itibaren hatalar zinciri başlar

Aşk ilişkilerinde bir ilişki son bulmuşsa sadece kadınlar bu işten sorumlu değildir.Erkeklerinde bir takım hataları muhakkak vardır.Bu yazımızda erkeklerden kaynaklı sorunları değil,kadınların yaptığı yanlışları ve erkekleri elde tutmanın yollarını anlatacağız.

Aşk ilişkilerinde kadınlar erkekleri elde ettikten sonra onları elde tutmak konusunda bazı hatalar yapabilir.Kadın sahiplenme psikolojisi ile erkek üzerinde baskıcı ve onu engelleyici bir takım davranışlara yönelebilir.Oysa aşk ilişkilerinde kadınların partnerlerinin özgürlük alanlarını tamamen sınırlamaya çalışmaları büyük bir hatadır.Baskı altına alınan erkek bu durumu kabul etmeyebilir ve bu seferde kadın panikleyerek stratejisini dahada baskı yaparak yanlışlara yönelir.

Aşk İlişkilerinde duygusal bağlanım çok önemlidir.Erkek ve kadının birbirlerine karşı duygusal bağlanımı bir ilişki için can damardır.Kadınlar erkeklere oranla daha fazla duygusal bağlanım davranışı gösterebilirler.Bu duygusal davranımlar erkekleri bazı zamanlar yorabilir.

Kadınların erkekleri elde tutmak için 11 altın yolu nedir?

Erkekleri elde tutmanın 11 altın yolunu uzman psikologlar şu şekilde sıralıyor.

1-Aşk ilişkilerinde kadınların öz güvenli olması önemlidir.Erkekler özgüveni yüksek kadınlardan hoşlanırlar.Öz güven davranışlarını ukalalık boyutuna taşımadığınız sürece erkeğiniz size hayranlıkla bağlı kalacaktır.Kadınların özgüvenli olması hem kendine saygısını geliştirir hemde erkeğini mutlu eder.Özgüvenli olmak demek erkeğini rencide etmek onu küçümsemek demek değildir.Öz güveni düşük kadınlar sürekli bir savunma halindedirler.Bu psikolojik durum onları başkalarına ve erkeğine karşı salgınlaştırabilir veya onları suçlayıcı açıklamalar yapmasına neden olabilir.

2-Erkekleri onure etmek onları takdir etmek çok önemlidir.Sevdiği kanının takdirini veya onure davranışlarını görmek erkeklerde hayranlığı ve bağlanma sorununu ortadan kaldırır.Erkekler sevdikleri kadından takdir edici sözler duyarlarsa mutlu olurlar.

3-Aşk ilişkilerinde kadınların en büyük yaptığı hatalı davranışlardan biride erkeğe sormadan yapılan davranışlardır.Erkek ve kadın karşılıklı olarak yapacakları önemli davranırlar öncesinde birbirlerinden akıl alırlar veya birbirlerine danışırlar ise bu durum birbirinize karşılıklı olarak değer verdiğiniz anlamına gelir. Bu duygu ilişkilerde önemlidir.

4-Davranışlarda doğallıkta çok önemlidir.Erkeklere karşı yapmacık davranışlar sergilemeyin.Kendinizi olduğunuz gibi erkeğe yansıtmanız ilişkinin samimiyeti açısından önemlidir.

5-Aşk ilişkilerinde sakın ha birbirinizi değiştirmeye kalkışmayın.Unutmayın O sizi bu halinizle sevdi.Sizde onu bu hali ile kabul etmelisiniz.Onu değiştirmek için çabalamanız ilişkinizde çatışmalara neden olacaktır.

6-Sürekli onunla konuşmak için gerekli gereksiz konular açmaya çalışmayın.Ortada paylaşılacağını düşündüğünüz önemli bir konu yoksa sırf laf olsun diye onunla boş gereksiz sohbetler yapmayın.

7-Aşk ilişkilerinde kadınların yaptığı en büyük hatalardan biride dişiliği bir müddet sonra elden bırakmak.Cazibe ilişkilerde önemlidir ve bundan dolayı kendinize bakımı muhakkak ihmal etmeyin.

8-Evde soğuk soğuk jest ve mimik hareketleri kullanmayın.

9-İlişkilerde farklılıklar ve ve yeni deneyimler önemlidir.İlişkinizin tazeliğini korumasına yardımcı olur.

10-Erkeğinize ilginizi her daim belli edin.

11-Yaşadığınız ekonomik problemleri sürekli onunla paylaşmayın.Bu durum onda sıkılmaya neden olabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz