Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Dukan diyeti nasıl yapılır?

Dukan diyeti nasıl yapılır?

25 Ekim 2015 Pazar, 10:35
dukan diyeti nasıl yapılır

Dünyada en yaygın diyetler arasında yer alan dukan diyeti nasıl yapılır? Protein ağırlıklı Beslenme şekli olarak karşımıza çıkan dukan diyetinde hangi aşamalar bulunmaktadır? Dukan diyeti ile ilgili olarak tüm merak edilenleri kısaca sizlerle ile paylaşacağız.

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Pierre Dukan tarafından önerilmiş olan diyet seçeneklerinden birisinin de Dukan Diyeti olduğunu söyleyebiliriz. 2010 yılında İngiltere de çıkan ve zamanla ülkenin her bir köşesine de hızlı bir şekilde yayılan diyet programı hızlı zayıflamak isteyen kişilerin başvurmuş olduğu en güvenli yollar arasında yer alıyor. Diyetin en büyük özelliğinden birisi de proteini istediğiniz sınırsızlıkta yiyebilirken karbonhidrat içeren besin gruplarından da uzak durmanız gerekmektedir. Diğer diyet programlarında yapılan kalori hesaplamaları ise bu diyet programı içerisinde yer almamaktadır. Hem hızlı hem de kalıcı kilo vermek isteyen kişiler Dukan Diyet Listesi üzerinden yola çıkarak listeyi harfi harfiyen uyguladığı vakit bir hafta ile on gün gibi bir süre içerisinde başarıyla zayıflama şansına da sahip olacaktır. Ayrıca diyetin en büyük özelliğinden birisi de 100 adet besin gruplarına da yer verilmiş olmasıdır. Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz diyet listesini takip ederek hemen günlük program dâhilinde düzenli bir şekilde listeyi de uygulamaya başlayabilirsiniz.

Dukan Diyeti Listesi

Birinci aşama: İlk aşama da bol protein ağırlıklı besinler tüketmeniz gerekecektir. Balık ve yağsız süt ürünleri ilk aşama da sık sık tüketilmeye başlanmalıdır.

İkinci aşama: Bu aşama da ise hem sebze hem de protein beraber tüketilmesi gerekiyor.

Üçüncü aşama: Sebze ve protein beslenmelerine devam edilirken aynı zamanda da meyve konusunda da beslenme listenizin içerisine çok olmamak kaydı ile eklemeler de yapmaya başlayabilirsiniz.

En son aşama olan yani dördüncü aşama da ise yalnızca protein ağırlıklı yemekler yenilmesi gerekmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz