Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Dudak Makyajında dikkat edilmesi gereken hususlar

Dudak makyajında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Doğru bir dudak makyajı nasıl yapılır?

30 Ağustos 2015 Pazar, 18:08
dudak makyajı

Kadınların en önem verdiği makyaj çeşitlerinden biridir dudak makyajı.Kanının görselliğine ayrı bir  güzellik katan dudak makyajında elbette dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunuyor.Dudak makyajın ruj seçimi,dudağınızın yapısı ve dudak kalemi aslında en önemli unsurlar.Dudak ve ten rengimize göre uygun bir ruj seçiminin yanında birde dudakları olduğunundan farklı göstermek için bir dudak kalemi.

Peki ruju nasıl kullanacağız yada hangi durumlarda dudak kalemi kullanılacak işte sevgili hanımlar size bu soruların cevapları aşağıdaki haberimizde..

Dudak Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bayanların görsel yönden daha güzel görünmesi ve bir o kadar da dikkt çekici olması yapacağı kusursuz makyajla ilişkilidir. Fakat makyaj denilince genel anlamda dudak makyajı da bir sınıfa ayrılmaktadır. Her ne kadar göz makyajına oranla daha basit gibi görülse de aslında dudak makyajının da ister istemez püf noktaları olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre Dudak Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar şu şekilde anlatılabilir,

  • Dudak makyajı yapılacakken en önemli aşama ise ruj rengidir. Kimi renkler bayanlara yakışmamaktadır. Her ne kadar sevdiğiniz renkler olsa da size daha çok yakışacak renkleri makyaj yaparken kullanmanız daha güzel görünmenize en iyi şekilde yardımcı olacaktır.
  • Diğer dikkat edilmesi gereken hususlar arasında ise dudak kalemi yer alıyor. Dudak kalemi makyaj sırasında mutlaka olması gerekiyor. Eğer dolgun bir dudağım olsun diyorsanız dudak makyajınızı yaparken dudak kalemini kullanmaya başlamalısınız.
  • Ruju sürerek dış kısımlara taşırmak ve daha büyük dudağım olsun derken komik hale düşmek kaçınılmaz bir durum olarak ortaya çıkabilecektir. Böyle durumlardan uzak durmak için daha kontrollü ve dudağın dış kısmına yayılmayacak makyaj tercihlerinde bulunmanız sizin için son derece önemli bir unsur olarak dikkat çekecektir.
  • Dudağınızın dolgun görünmesi için mutlaka mat rujlar kullanılmalı ve ardından ise palatmaya yardımcı olan rujların tercih edilmesi gerekiyor. Bu sayede dudaklarınızın daha dolgun ve bir o kadar da dikkat çekici bir hale gelmesi mümkün olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz