Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Dudak makyajı nasıl yapılır? Dudak makyajında Püf noktalar

Dudak makyajı nasıl yapılır? Dudak makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir? Dudakları dolgun gösterme veya dudakları ince göstermek makyaj ile mümkün mü?

24 Ağustos 2015 Pazartesi, 20:30
dudak makyajı nasıl yapılır

Dudak Makyajı

Günlük yaşantımız içerisinde bayanlar için olmazsa olmaz unsurlar arasında makyaj gelmektedir. Makyaj bayanların daha güzel görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda da dikkat çekici bir güzelliğe de erişmesine yardımcı olacaktır.

Dudak makyajı nasıl yapılır bilirseniz ortaya daha dolgun ve daha fazla göze çarpan bir dudaklara da sahip olmuş olursunuz. Gerek mat rujlar, gerek parlatıcı ruj ve dudak kalemleri makyaj sırasında işinizi oldukça fazla kolaylaştıracak ve dudaklarınızın güzel görünmesine bir anlamda yardımcı olacaktır. Dudaklarınızın son derece mükemmel güzelliğe erişebilmesi adına mutlaka dudağınızın dışına dudak kalemi ile çerçeve yapmanız ve ardından da dudak rujlarını sürerek üzerinden dudak parlatıcısını geçmeniz dudağınızı da daha dikkat çekici yapmaya en iyi şekilde yardımcı olmaya başlayacaktır. Ayrıca dudağıma ruj konusunda kalıcılık istiyorum diyen bayanlar ise dudak kısmına ilk olarak fondöten sürerek ardından rujunu sürmesi gerekiyor.

Dudak kalemi ve ruj her daim birbirleri ile uyumlu olduğu vakit ortaya daha çok hoşa giden dudak makyajı yapılmış olacaktır. Bu sayede daha belirgin ve bir yandan da çarpıcı renk tonlarına ulaşılması da sizin için oldukça kolay bir durum olmaya başlayacaktır. Bayanların seksi ve hoş görünmesi ise daha çok dudaklarına bağlıdır. Eğer makyajınızı yapsanız ve dudaklarınıza ruj sürmez iseniz yeteri kadar dikkat çekmiş olmayacaksınız. Parlak dudak insanların dikkatini her daim en iyi şekilde çekmeye yardımcı olur. Bu yüzden makyaj sırasında mutlaka parlatıcı ürünleri kullanmaya başlayarak kusursuz ve aynı zamanda da dikkat çekici dudakları ortaya en kısa zamanda çıkartabilirsiniz.

dudak makyajı

Dudak makyajı nasıl yapılır? Dudak makyajında püf noktalar

Dudak makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar bulunuyor.Dudak makyajında bir kaç tane püf noktası söyleyeceğiz.

Rujlarda kalıcılık nasıl sağlanır?

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce fondöten sürüp pudraladıktan sonra ilk tabaka rujunuzu dudaklarınıza sürün,dudağınızdan taşan fazlalıkları bir mendil ile sildikten sonra dudağınıza ikinci kat rujunuzu sürün.Böylece fondöten ve pudra rujunuzun kalıcılığını arttıracaktır.

Dudaklarınıza ruj sürerken dişlerinizin ruj olmasını nasıl engellersiniz?

Ruj sürerken bir çok kadının başına gelen bir olaydır dişlerin boyanması.Dişlerinizin ruj olmasını çok basit bir yöntem ile engelleyebilirsiniz.Rujunuzu dudağınıza sürdükten sonra işaret parmağınızı dişlerinizin arasına koyun ve ısırın bu sayede dişlerinizdeki rujlar işaret parmağınıza yapışacak ve dişleriniz temizlenecektir.

Dudak Rujunuzu belirginleştirmek için ne yapmalıyız?

Dudağınıza süreceğiniz ruj rengi ile uyumlu bir kalem ile dudağınızın etrafını boyayın bu sayede rujunuz daha belirgin olacaktır.

dudak makyajı önerileriDudaklarınız parlatmak için neler yapabiliriz?

İyi bir ruj ve dudak parlatmadan sonra harika bir dudak makyajına sahip olabilirsiniz.Dudak parlatıcıları ile ruj kullanmayınız.Dudak parlatıcıların yerine vazelini dudağınıza sürerek parlaklığını arttırabilirsiniz.Dudak parlatıcıları kalıcı olmadığı için dudak makyajınızı kötü gösterecektir.

Dudaklarınızda doğal bir makyaj görüntüsü için yapmanız gerekenler

1-Dudağınızın doğal rengine yakın bir renkte ruj seçmelisiniz.Ruju sadece alt dudağınıza sürün ve dudaklarınızı kapatıp sıkmalısınız.
2-Dudaklarınıza istediğiniz şekli vermelisiniz.

3-Dolgun dudakları kalem yardımı ile inceltebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz