Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Cilt Kurumasına karşı en etkili doğal ve bitkisel çözümler nelerdir?

Cilt Kuruluğu nedir? Cilt Kuruluğuna iyi gelen karışımlar nelerdir?

28 Ekim 2013 Pazartesi, 14:29
cilt

Kadınların en önemli problemlerinden bir tanesidir kuru cilt.Kuru ciltlerin nedeni nedir?Kuru ciltler nasıl ortadan kaldırılır? Bunun için çok pahalı karışımlara,kremlere ihtiyacımız yok.Evde kendimizin hazırlayacağı bir kaç doğal ve bitkisel karışımla bu problemin üstesinden gelebiliriz.

Cilt kurumasının nedenleri ve cilt kurumasının nasıl yok edileceği üzerine günlük hayatta bir çok söylenti duymuşuzdur.Ama bizim söyleyeceğimiz doğal karışımlar zaten pahalı kremlerde kullanılan malzemelerin kendisi.Aşağıda söyleyeceğimiz karışımları doğal bitkisel özlerle hazırlayıp cilt maskesi şeklinde uyguladığınızda değişime inanamayacaksınız.Uygulandığı andan itibaren cildinizdeki kurulukların ve kaşıntıların nasıl kaybolduğunu göreceksiniz.

Öncelikle cilt kuruluğunun en önemli nedenlerini söyleyelim.Cilt kuruluğunun genetik,çevresel,suyla temas,hava durumu,mevsimlerden kaynaklı problemlerden oluşabildiği gözlemlenmiştir.Cilt kuruluğu problemi olan kadınlar,cilt derilerinin dökülmesi,sarkma ve kırışıklık problemleriyle karşılaşıyorlar.

CİLT KURULUĞUNA İYİ GELEN KARIŞIMLAR NELERDİR?

Öncelikle burada size söyleyeceğimiz karışımların hiç bir yan etkisi yoktur.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Ancak kişisel olarak bazı maddelere alerjiniz varsa lütfen dikkat edin.

cilt1-Aloe vera: Cilt kuruluğunun düşmanı aynı zamanda bir çok cilt nemlendirici kremde öz olarak kullanılır.Aloe vera cildin yumuşatılması,küçük yaraların kapatılması için de kullanılan çok faydalı bir bitkidir.Aloe Vera’yı cildinizde kuruyan bölgelere uygulayın ve değişime şahit olun.

2-Papatya:Cildinizin nemlenmesi ve kuruluğunun kaldırılması için papatyayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Papatyayı suda kaynatıp cildinizi buharına tutabilirsiniz.Papatya cildinizin nemlendirilmesini ve nefes almasını sağlar.

3-Ada çayı: Cve A vitamini açısından zengin olan ada çayı cilt dostu bitkisel bir doğal üründür.Cildiniz için doğal nemlendirici görevi görür.Onun İçin hanımların bol bol tüketmesi gereken bir bitkidir.

4-Lavanta:Bir çok nemlendirici ve parfümün de özü olarak kullanılan lavantanın en güzel kullanım şekli suda kaynatıp o suyla o suyla kuru olan cildinizi yıkamak.Aynı zamanda lavanta nemlendirici ve enerji verici özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

5-Kayısı:Kayısı ile cilde yapılacak bir maske cildinizin nemlenmesine ve kuruluğunun giderilmesine neden olacaktır.Kayısı bulamayan kadınların kayısı yağını kullanmasın da bir sıkıntı yoktur.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz