Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Cilt Bakım Tonikleri

En etkili Cilt bakım tonikleri nelerdir?

22 Ekim 2015 Perşembe, 20:48
cilt bakım tonikleri

CİLT BAKIM TONİKLERİ

Her bitki güzelliğin anahtarını da içinde bulunduruyor ve çeşitli tarifleri sizlere sunuyor. Üstüne üstlük de bunu sağlarken tenimizde olduğu kadar ruhumuzu da dinlendiriyor. Cildimiz gün boyu tozlu, kirli ve yağlı ortamlara maruz kalarak kirlenir ve makyajın etkisinden de tam manasıyla arınabilmesi için çeşitli cilt bakım tonikleri kullanmaya ihtiyaç duyulur. Şimdi sizlere birkaç tarif vererek cildinize rahatlık ile uygulayabileceğiniz tonikler sunuyoruz.

Limon votka ile cilt toniği; bir küçük çay bardağı votkayı suyla karıştırarak şişeye doldurun ve sabah akşam pamuk yardımı ile yüzünüzü temizlemek için kullanın. Bu karışım zarar vermeden yüzünüzün derinlemesine temizlenmesini sağlar ve kimyasal bir madde kullanmadan cildinizi temizliğe kavuşturur.

Doğal süt ile cilt toniği; hassas yapılı, güneşin yakarak kurutmuş olduğu ciltlerde mükemmel sonuçlar verir. Bitkisel cilt toniği için 2 yemek kaşığı taze koparılmış aynısafa, lavanta ve ebegümeci gibi bitkilerin kaynar süt ile birleştirilerek soğuyana kadar ağzını kapatması ile elde edilen bir toniktir. Soğuma gerçekleştikten sonra temiz bir tülbentten süzülen karışım bir şişe ile buzdolabında saklanabilir ve günde iki kez kullanılabilecek şekilde sağlanmış olur.

Sirkeli cilt toniği;2 yemek kaşığı sirke ile 2 yemek kaşığı suyun karışımından elde edilen ve temiz pamuk yardımı ile cilde sürülerek cildin temizlenmesini ve lekelerinin yok olması sağlanır. Asit özelliğinden dolayı göz ve göz çevrenizden uzak tutarak uygulayacağınızı tonik siyah gözeneklerinizin açılmasında da kullanabilirsiniz ve uygulama sonunda cildinizi su ile muhakkak arındırmalısınız

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz