Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

Aşk ve cinsellik arasındaki farklar nelerdir?

Birinde erotizm,birinde romantizm ön plana çıkıyor.Biri her zaman yapılırken biri zaman zaman yapılıyor.Hiç merak ettiniz mi? Merak edenlere Seks ve sevişme arasındaki farklar nelerdir?

24 Temmuz 2015 Cuma, 17:32
seks ve sevişme cinsellik

Birinde erotizm,birinde romantizm ön plana çıkıyor.Biri her zaman yapılırken biri zaman zaman yapılıyor.Hiç merak ettiniz mi? Merak edenlere Seks ve sevişme arasındaki farklar nelerdir?,Aşk ve cinsellik arasındaki farklar nelerdir?

SEKS VE SEVİŞME ARASINDAKİ FARKLAR
Seks ve sevişmek kavramları sıkça karıştırılan kavramlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle eğitim seviyesi düşük kesimlerde daha fazla karıştırılıyor bu iki kavram.
Şimdi sizlere bu iki kavram arasındaki farkları detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Sekste daha çok erotizm ön plana çıkar. Oysa sevişme öyle değil. Sevişmede romatizm var.Sekste insanların daha çok cinsel birleşme ve üreme şekli olarak karşımıza çıkar.
Sevişmek Karşılıklı Sevmek Anlamına Gelir
Sevişmek kelimesi sevmek kökeninden gelir. Karşılıklı sevmek anlamına gelen sevişmek bedenlerden önce, birbiri için atan iki yürek gerekiyor. Yine sekste olduğu gibi sevişmede vücudun belirli bir organına ihtiyaç duyulmaz.Herhangi bir organ bu görevi yerine getirebiliyor.
Sevişmek her zaman seks zaman zaman
Sevişmeyi her zaman yapabilirsiniz ama seksi her zaman yapamazsınız. Çünkü seks için belli bir hazırlık aşaması vardır. Kadınlar bu konuda erkeklerden daha duygusaldırlar. Yani siz biriyle sevişirken belli bir hazırlık aşaması geçirmek zorunda değilsiniz ama seks için tam tersi bir durum sözkonusu.
Sevişmek İçin Yakınlık Gerekir
Sevişmek için çok daha ileri derecede bir yakınlık gerekiyor. Bu nedenle birbirini duygusal olarak sevmeyen iki kişi seks yapabilirken, birbirini sevmeyen iki kişinin sevişmesinden bahsetmek çoğu zaman zor oluyor.

Eğer mutlu bir cinsel yaşamınız olsun istiyorsanız sağlıklı, sürekli ve sıcak bir ilişki kurmanız veya bunları başarmak için çabalamanız gerekiyor. Bundan dolayı seks ve sevişmek her ne kadar ayrı şeyleri tarif etseler de aslında birbirinden bağımsız da değildirler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz