Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar

Adet Görme (Regl) döneminde yaşanan sorunlar

Adet dönemi sancıları nasıl engellenir?,Regl dönemi ağrıları nasıl engellenir?,Bu haberimizde size Kadınlar Adet Görme (Regl) döneminde hangi sorunları yaşayabilirler?Adet dönemi sorunları nedir?,Regl nedir?,Adet görme dönemindeki karın ağrısının nedeni nedir?,Regl döneminde yaşanan sorunlar nelerdir? sorularının cevaplarını vereceğiz.

09 Ağustos 2015 Pazar, 18:10
adet görme regl döneminde yaşanan sorunlar

Bu haberimizde size Kadınlar Adet Görme (Regl) döneminde hangi sorunları yaşayabilirler?Adet dönemi sorunları nedir?,Regl nedir?,Adet görme dönemindeki karın ağrısının nedeni nedir?,Regl döneminde yaşanan sorunlar nelerdir? sorularının cevaplarını vereceğiz.

Regl dönemi yada halk arasında daha yaygın ismi ile adet görme,kadınların yumurtlama ve bundan dolayı da kanama geçirdikleri dönemi ifade eder.Adet görmek doğurganlığın devam ettiğinin de bir işaretidir.

Kadınlar ortalama 20-25 günde bir adet görürler ve bu dönem 3-4 gün arasında değişmektedir.Kadınlar adet dönemlerinde çok sinirli ve gergin olabilirler.Kadınların adet gördükleri dönemlerde el ve ayaklarının şiştiği de gözlemlenmiştir.

Kadınların adet dönemi ağrıları olur. Bu ağrılar bazen şiddetli de olabilir.Kadınların bu ağrılardan kurtulabilmesi için öncelikle bir uzmana danışması ve uzmanın önerilerine göre hareket etmesi gerekir.Şimdi size Adet dönemi sorunları ile adet dönemi belirtilerini açıklayacağız.

Kadınların adet (regli) dönemi sorunları

Kadınlar regli dönemi sorunları ile uğraşıyor ve kimileri bu dönemi çok ağır ve uzun süreli atlatırken kimileri de hiçbir değişiklik hissetmeden sorunsuz ve ağrısız bir şekilde regli dönemini geçiriyor. Regli dönemi öncesinde başlayan ruhsal ve fiziksel çöküntü hali regli döneminde ise adeta kadınların kişiliklerini değiştirecek şekilde bir hal alıyor.Regli dönemi hormon dengesini sağlayan doğum kontrol haplarıyla kontrol altında alınabileceği gibi çeşitli serotonin ilaçlarla da daha rahat geçilebilir.

Regli dönemi belirtileri nelerdir?

kadın 1Vücut dengesinin altüst olması sonucunda ortaya çıkan sorun vardır ve bu dönemde salgılanan progesteron hormonunun yoğun olarak salgılanmasından dolayı beyinde ağrı ve uygunsuz tepkiler oluşturuyor ve kadınların sinirli bir ruh halinde hareket etmelerine neden olabiliyor. Kadınlar tepkilerini ortaya koyamadıkları ve içlerinde bunalımlarını yaşamaya zorunlu oldukları ortamlarda ise beyin bu ruhsal bunalıma fiziksel bel ve karın ağrısı olarak şiddetli bir şekilde ortaya çıkarıyor.

Regli dönemi belirtileri kişiden kişiye değişkenlik gösterse de genel anlamda şu şekilde sıralanabilir. Baş ağrısı, karın ve bel ağrıları, şişkinlik hissi, karın şişliği ve ödeme bağlı el ve ayaklar da şişkinlik, tatlı yeme isteği, stres ve gerginlik hissi, sert ve tutarsız davranışlar olarak sıralanabilir. Regli döneminde rahat olabilmek için ve bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatabilmek için bu konuda uzmanlardan destek alarak birkaç ay içinde daha sorunsuz bir adet dönemi geçirebilirsiniz.

Adet dönemi sancılarını ve ağrıları nasıl geçer?

Adet dönemi sancıları nasıl engellenir? Adet dönemi sancıları nasıl geçer? gibi sorular soran kadınlarımıza bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

Adet dönemi yada diğer adı ile regl dönemi sancılarından kurtulmak için yapmamız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1-Karın bölgenizi sıcak tutmaya özen gösterin.Sancılarınız arttığında sıcak bir havluyu karın bölgenize bağlayabilirsiniz.

2-Adet sancılarına sıcak içecekler iyi gelir.Regl sancıları için özellikle bitki çayları tüketebilirsiniz.

3-Karnınızın alt bölgesine avuç içi ve baş parmağınızla masaj yapmanız adet sancılarını engelleyecektir.

4-Adet sancılarınız şiddetlendiğinde ılık bir su ile banyo yapmanız,regl sancılarını engelleyecektir.

5-Soğan suyu tüketimi de adet sancılarını engelleyecektir.Bir baş soğanı 4 dilim haline getirip bir litre suya koyarak kaynatıp bu karışımı 10 boyunca içebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz